Ajankohtaista

Agilitykisat 9.-10.3.2019

 

Tervetuloa Agikisoihin Pinotielle 9.-10.3.2019.  Alta löydät kisakirjeen ja lähtölistat.

 

 

Agilityn alkeiskurssi 09/2018

 

YLÖKK järjestää agilityn alkeiskurssin 09/2018 alkaen. Katso lisätiedot täältä.

 

 

Haku

Kevätkokous 2018

Kevätkokouksessa käytiin läpi toimintakertomus, tuloslaskelma ja tase. Jari Helin luki toiminnantarkastajien lausunnon, jossa puollettiin vastuuvapauden myöntämistä asianomaisille tilikauden osoittaessa ylijäämää. Kokous vahvisti tilinpäätöksen ja myönsi vastuuvapauden hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille.

Yhdistyksen jäseniltä oli tullut yksi asia kokouksen käsiteltäväksi. Tässä ehdotettiin, että hallia voisi varata kaikkina vapaina kellon aikoina, ei ainoastaan aamuisin. Esimerkiksi varauksen voisi tehdä aikaisintaan viikkoa ennen ja kerrallaan voisi olla vain yksi varaus/henkilö, eli kun edellinen varaus on käytetty voi aikaisintaan tehdä seuraavan.
Päätettiin, että vapaaharkan saa varata omaan käyttöönsä 1/2h:ksi tai 1h:ksi, kun hallin kalenterissa on vapaata. Ajan voi varata viikko ennen ja viimeistään edellisenä päivänä. Seuraavan vuoron voi varata vasta käytettyään edellisen vuoron. Hallituksella ja toimikunnilla on kuitenkin oikeus peruuttaa varattu vapaaharkka, seuran tapahtumien vuoksi.

Kohdassa muut asiat keskusteltiin seuraavista asioista
- talkoovelvoitteet: kuinka paljon minkäkin lajin ja ryhmän harrastajat tekevät talkoita
- tokon valmennusryhmä: mitkä on olleet ryhmään pääsyn kriteerit ja velvoitteet
- talkoisiin ilmoittautuminen: kuinka saataisiin talkoisiin väkeä
- agility: toivottiin epiksiä ja ohjeistusta uusille talkoilijoille
- halli: ilmanvaihtoa toivottiin paremmaksi
- Nettisivut: Emmi Kollani esitteli valmistumassa olevia nettisivuja